Ana Kucağı Tavsiye

Ana kucağı nedir?

Ana kucağı, bebeği içine yatırdığınız zaman bebeğinizin kendisini tıpkı kucakta taşınıyormuş gibi hissetmesine yarayan ve özellikle uykuya dalmadan önce bebeğin rahatlamasını, kendini güvende hissetmesini sağlar. Ana kucağı anneler için vazgeçilmez bir aksesuardır.

Günümüzde ana kucakları müzikli yada üzerinde dans eden ayıcıklı modelleri bulunduğundan kahvaltı yada yemek yaparken ortalama 30 dakika çocukların ana kucağı üzerindeki oyuncaklar ile güvenli bir şekilde oyalandıkları için her anne için vazgeçilmez aksesuarlardır.

Ana Kucağı Tavsiye
Ana Kucağı Tavsiye

Müzikli ana kucağı modellerinde annelerin en çok tercih ettiği modellerin başında Fisher Price Yağmur Ormanı Delüks Anakucağı gelmektedir.

Fisher Price Yağmur Ormanı Delüks Anakucağının başlıca özellikleri;

  • Yağmur ormanı delüks ana kucağı bebeğiniz için oyuncaklarla doludur.
  • Ana kucağının oyuncakları çıkarılabilir. Üzerinde ışıklı ve müzikli bir şelale de vardır
  • Ses seviyesini kontrol edebilir, anne veya bebek modu arasında seçim yapabilirsiniz
  • Bebeğinizin oynayabileceği iki adet sallanan oyuncak bulunur
  • Bebeğiniz bu sallanan oyuncaklara vurdukça tepedeki zürafa ve kurbağa da ona kendini gösterir.
  • Rahat koltuğu sakinleştirici titreşimler verir.
  • Kılıfı makinede yıkanabilir.
  • 0-9 ay arası kullanım için uygundur.

Ev Tipi Ana Kucakları;

Ev tipi ana kucaklarının bir birinden ayrıştığı önemli unsurlardan biri de oyuncaklardır. Ev tipi ana kucaklarının ön barında yer alan hareketli ve renkli oyuncaklar bebeğin neşeli vakit geçirmesine olanak tanımaktadır. Ev tipi Ana Kucakları, taşıma amacıyla değil bebeğin içinde zaman geçirmesi amacıyla üretilmiş ürünlerdir. Yine bebeğin anatomik yapısına uyumlu olarak ayarlanabilir sırt bölümleri bulunmaktadır.Bebek ana kucağına kemerler sistemiyle bağlanmalı ve düşmemesi için gerekli önlemler alınmalıdır. Yine ana kucağı kılıfının çıkarılabilir ve yıkanılır olması son derece önemlidir.

Yorum Yapın

Gezinme