Bebek Banyo Filesi Tavsiye

Bebeğiniz için banyo filesi almayı düşünüyorsanız hangi ürünün almanız gerektiğine yardımcı olmak amacıyla hazırladığımız bebek banyo filesi tavsiye başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Genelde piyasada 2 tip bebek banyo filesi satılmaktadır. İnce banyo fileleri ve minderli banyo fileleri. İnce filelerin ortalama satış fiyatı 4-9 TL arası olup, minderli filelerin ortalama satış fiyatı 40-50 TL arasıdır.

İnce banyo filelerini bebeğiniz 9 aylık olana kadar kullanabilirsiniz. Minderli banyo filelerini ise bebeğiniz 2 yaşına gelene kadar kullanabilirsiniz.

Minderli bebek banyo filelerinde olması gereken özellikleri sizler için sıraladık.

  • Sünger bebek fileleri gibi,içinde kirli suyu tutmaz. Bakteri üretmez.
  • Çok fonksiyonlu bebek banyo filesi/ minderinde file kumaş ve boncuk strafor kullanılmaktadır.
  • Ürünü sudan çıkardıktan sonra su süzülerek kısa sürede kuruyacaktır.
  • Boncuk strafor , içi %98 hava dolu olan bir petrol türevidir.
  • Ancak, sıcak yemek tabakları , çay ve kahve bardaklarında kullanılacak kadar da sağlıklıdır.
bebek-banyo-filesi-nasil-takilir
Bebek Banyo Filesi Nasıl Takılır

Bebek Banyo Filesi Kullanım Pozisyonu:

Resimde görüldüğü gibi, bebek banyo filesi 5 adet plastik tutucu ile küvete monte edilir. Bu ürün bebek küvetinin içinde olduğu için bebek suya daha yakın olduğundan bebeğiniz üşümez. Ayrıca kendini küvetin dışına atma riskini ortadan kaldırır.

bebek banyo filesi tavsiye
Bebek Banyo Filesi Tavsiye

 

Bebek Banyo Filesi Su İçinde Banyo Pozisyonu:

Bazı anneler, bebeği banyo yaptırırken, bebeğin suya değmesini isterler.  Bu durumda plastik tutucular kullanılmadan, ürün bebek banyo minderi olarak, minderin altındaki vantuz küvete yapıştırılarak kullanılır. Bu şekilde suyun minderi kaldırması engellenmiş olur.

Bebek Banyo Filesi Oturma pozisyonu:

Bebekler 6 aydan sonra filede yatmazlar. Bebek oturmaya başladıktan sonra bebeği banyo yaptırmak daha da zordur. Bu durumda ortadaki iki plastik tutucuyu takmayarak, resimdeki gibi, bebeği oturma pozisyonunda banyo yaptırabilirsiniz.

Elleriyle özel ve yumuşak tutma yerlerini tutarak kendilerini daha güvenli hissedecekler. Ayrıca sert banyo oturakları erkek çocuklarında yumurtalıkları incitmektedir.

Boncuk satraforun yumuşaklığı ile ezilme sorunu da ortadan kalkacaktır.

Yorum Yapın

Gezinme