Bebeklerimizde Müziğin ve Edebiyatın Gücü!

radyobebekLogo

Türkiye’nin ilk bebek radyosu Radyo Bebek bebeklerinizi ilk günden itibaren, sağlıklı , mutlu ve sosyal bireyler olarak yaşama hazırlamak amacıyla özenle seçilmiş eserler sunuyor.

Görsel medya ile kıyaslandığında radyonun hayal gücünü beslediği bir gerçek. Hayata çok geniş bir pencereden bakan Radyo Bebek ekibi, uzman psikologlar ile değerlendirilmiş eserleri ile bebeklerinizi edebiyat ve müzik dünyasına davet ediyor!

Türkiye’nin  0-6 yaş aralığındaki bebek ve çocuklar için yayın yapan ilk anne ve bebek radyosu Radyo Bebek, kaliteli müziğin bebeklerin zihinsel gelişimine faydasının bilincindeki anne babalardan oluşan bir ekip tarafından kuruldu.

Özgüven sahibi ve sosyal nesiller!

Radyo Bebek, bebeklerinizi ilk günden itibaren, sağlıklı , mutlu ve sosyal bireyler olarak yaşama hazırlamak amacıyla özenle seçilmiş eserler sunuyor.

İlk anlardan itibaren müzik dinletilen çocukların; yaratıcılık, sosyallik, hafıza, matematik, dil ve duygusal zeka gibi alanlarda hızlı bir gelişim gösterdiği yapılan araştırmalarla ortaya çıkmıştır.

Bebeğinizin kalp atışlarına en uyumlu olan müzik klasik müziktir. Sert ve çok sesli müzikler bebeğinizin kulağına zarar verebilir. Radyo Bebek’te en değerli varlığınızı görsel medyaya ve popüler müziğe teslim etmek yerine onlara daha nitelikli çalışmalar sunan dünyaca ünlü müzisyenlerin besteleri yayınlanıyor.

Çocukları kirli müzik ve seslerden uzak tutmak ve bu yolla kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla kurulan Radyo Bebek; Android ve iOS platformlarında 60000’den fazla kullanıcıya ulaştı. 50.000 Facebook takipçisi ve 35.500 üyesi ile anne – babalarla el ele, paylaşarak ve güçlenerek bugünlere geldi.

Bebekler Radyo Bebek’te sevilen çocuk şarkıları ile müziğin ritmine göre hareketleniyor; masallar ve ninnilerle uyuyor ve öğreniyor; klasik müzikle rahatlıyor ve beyin kıvrımları uyarılıyor.

Radyo Bebek sürekli güncellenen içeriği ile bir radyodan çok daha fazla imkana sahip

Radyo Bebek’te ünlü tiyatro ve seslendirme sanatçılarının okuduğu masalların yanısıra minik dinleyicilere özel yazılmış yepyeni masallar yer almakta. Ayrıca ninniler, klasik müzik, eğlenceli çocuk şarkıları, doğal sesler ve çok daha fazlası var. Ebeveynler seçtikleri eserlerden kendi listelerini oluşturabilir, bebeğinin uyku saatine göre radyosunu belirledikleri süre içinde kapanmaya programlayabilir.

“Sesimi Bebeğimin Radyosuna Bırakıyorum” sloganıyla yeni uygulaması ile Radyo Bebek anne – babalara ses kayıt imkanı da tanımakta.

Çocuk ve bebeklere özel kategoriler

Günün her saati bebeğinizin ihtiyacına göre özenle hazırlanmış içeriği ile hem bilgisayarınızda hem de iPhone ve Android uygulamasıyla dilediğiniz her yerde 24 saat yayın yapan Radyo Bebek, bebek ve çocukların farklı alışkanlıklarından yola çıkarak kategorileri seçme olanağı sunuyor. Farklı beslenme ve uyku alışkanlıklarından doğacak ihtimalleri göz önünde bulundurarak başlıkları seçme olanağı tanıyan Radyo Bebek bir radyodan çok daha fazla özelliğe özelliğe sahip.

www.radyobebek.com

Yorum Yapın

Gezinme