Blogger Anne Olmayı Öğrenme Hikayem….

IMG-20160306-WA0006

Bundan 3 sene önce birisi bana Blogger Anne olacağımı söyleseydi “hadi ordan” der güler geçerdim. Aslında çoook uzun yıllardır yazıyorum sürekli. Ancak yazdığım konular daha çok yaşadıklarım yada genel yaşamsal konulardı hep. Küçüklüğümden itibaren günlük ve not tutmayı hep sevmişimdir. Ancak yazarlık noktasında devamlılık sağlamak, kendinize bir misyon edinmediğiniz sürece takdir edersiniz ki o kadar da kolay olmuyor.

Ancak anne olacağımı öğrendiğim gün komple hayatımın değişeceğini anlamıştım. Zaten sevgiyle takip ettiğim belirli blogger anneler olduğundan bende yaşadıklarımı ve tecrübelerimi nasıl aktarabilirim diye düşünmeye başladım. www.annebebektavsiye.com  Ocak 2014 de bu şekilde kuruldu. Zamanla şekillenip son haline vardı ki, bu hale gelebilmesi için gerçekten çok çalışmam gerekti.

Blogger anne deyince aklınıza ne geliyor? Açıkçası benim ilk başlarda süslü püslü çocuklar ve onların full bakımlı anneleri aklıma geliyordu. Ancak anne olunca benim dünyamın öyle olmadığını anladım. Normalde çalıştığım zamanlarda ojemin ucu sıyrıldı diye kuaföre koşan ben, yıkanmak için annemin gelip Alfaya bakması gerektiği bir evreye geçiş yapınca ben bu değilim dedim. Zaten hiçbir zaman kalıpların insanı olamadım. Bu yüzden kendi çizgimi çizmeye karar verdim. Hiçbir zaman blogger anne oldum demedim. Bence illa kalıplaşmış Blogger annelerden olmak da gerekmiyor. Zira her birimizin evladı birbirinden o kadar farklı ki kim ne yazarsa yazsın, siz ne kadar araştırırsanız araştırın zaten çok farklı şeyler yaşıyorsunuz. Ha şu var ki sizinle yaklaşık şeyleri yaşan insanların hikayelerini okumak gerçekten insanı motive ediyor o ayrı. İşte tam bu sebepten Blogger Anne olabildiğince yalın,düz, abartısız ve gerçek olmalı. Ben şahsen takip ettiğim Blogger Annelerde en çok buna dikkat ediyorum.

Alfa doğduğundan beri hiç bakıcımız olmadı. Annemin yardımları olmasaydı napardım bilmiyorum. Onunla oyun oynamak, sağlığını takip etmek,gelişimini gözlemlemek, Onun için neler yapabilirim diye araştırıp uygulamak, bir yandan evi çekip çevirmek, gece Alfa uyuyunca sabahlara kadar çalışmak…. Blogger Annelik hiç de öyle uzaktan görüldüğü gibi değilmiş vesselam.  Şu anda bunları OJESİZ tırnaklarımla size yazsam da inanın bir şeyler üretiyor,paylaşıyor olmak çok keyifli.

Blogger Anne misyonunun aslında içinin ne kadar dolu olduğunu, ne çok çalışmam gerektiğini, günlük hayatımın yanında sürekli kendimi geliştirmek için çalışmaya devam etmem gerektiğini hayat yavaş yavaş öğretti bana. İyi ki de öğretmiş. Zira şu anda www.annebebektavsiye.com annelerin merak ettiklerini bulabilecekleri ve ürün deneyimlerine ulaşabilecekleri ya da benim Alfa ile ilgili yaşadıklarımı okuyabilecekleri bir portal haline geldi. İşte tam bu sebepten bildiğim tek şey var ki Alfa 30 yaşına da gelse ben hala anne bebek ve çocuklarla ilgili bir şeyleri araştırmaya, araştırmalarımı ve yazılarımı da insanlarla paylaşmaya devam edeceğim. Umarım uzun yıllar bu sayfa üzerinden keyifli paylaşımları beraber okumaya devam ederiz 🙂

Yorum Yapın

Gezinme