Dyson 360° Glass HEPA Filtre Uzay Teknolojisini Evinize Getiriyor!

Yazın yaklaşmasıyla evde kullanabileceğimiz serinletici arayışına başladım geçtiğimiz günlerde. Hem serinletirken tutulmayalım, Alfa’ya dokunmasın, aman annemin istediği gibi çok yer kaplamasın diye gezinirken Dyson 360° Glass HEPA Filtreye denk geldim ve bildiğiniz aşık oldum.

İNSTA5 copy

Dyson 360° Glass HEPA Filtre bence bir tasarım harikası. Kaldı ki tasarımının yanındaki işlevselliğini araştırınca hayranlığım ikiye katlandı. Çünkü görevi sadece serinletme olmayan, serinletirken bulunduğunuz mekanın havasını da temizleyen bir yardımcı olduğunu öğrenince çok sevindim. Zira Dyson 360° Glass HEPA Filtre havada bulunan 0.1 mikron boyutundaki alerjenleri ve zararlı ultra ince partikülleri dahi % 99.95 hapsediyor. Bu ne demek diye araştırırken bazı partiküllerin, çok ince sıvı partiküller halinde ya da yoğunlaşarak atmosferde asılı kaldığını ve onları soluduğumuz zaman akciğerlerimizin üstünde kümelendiklerini öğrendim. Bu partiküller kalp krizine, cilt yaşlanmasına ve felce sebep olabiliyormuş üstelik. Daha küçük, gözle görülmeyen zararlı ultra ince partiküller de varmış. Bu partiküller de akciğerlerin içine doğru küçük kümeler halinde ve gaz değişim bölgelerinde seyahat ederiyorlarmış. Yani kan dolaşım sisteminin içine girebilecek kadar küçükler. Dyson 360° Glass HEPA Filtre havada bulunan 0.1 mikron boyutundaki alerjenleri ve zararlı ultra ince partikülleri (bakteri, polen, alerjen, toz ve kokular gibi) dahi % 99.95 hapsederek soluduğumuz havayı çok daha kaliteli ve sağlıklı bir hale getiriyormuş. Ayrıca Dyson Pure Cool™ sene boyunca odadaki havayı temizlerken, ihtiyaç duyduğunuzda serinlik sağlayan tek makine. Serinlemeye ve odanızda temiz havaya ihtiyaç duyduğunuzda, 4-10 arası ayarlar genel serinlik, uzun mesafeli hava akımı ve aynı zamanda temiz hava sirkülasyonu sağlıyor. Hemde alışılmış hava temizleyicileri havayı eşit olarak dağıtmazlar, havayı tavana doğru yayıyorlar. Sadece Dyson Pure Cool™ Air Multiplier™ teknolojisi ile diğer hava temizleyicilere göre, uzun menzilli mesafelerde bütün oda boyunca daha temiz hava sirkülasyonu sağlıyor. Son olarak çok hafif ve hem hava temizleyici hem de serinletici diğer makinelere oranla çok daha az yer kapladığı kesin.

purecool copy

Yukarıda saydığım sebeplerden benim tercihim Dyson 360° Glass HEPA Filtre den yana oldu. Sizlere de gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Detaylar için www.dyson.com.tr ı ziyaret edebilirsiniz.

#dysonpurecool

Sevgilerimle

 

 

Yorum Yapın

Gezinme