Emzirme Sütyeni Tavsiye

Emzirme sütyenleri kimi anneler tarafından vazgeçilmezler arasında yer alırken bazı anneler tarafından çok kullanışlı olmadığı görüşü hakimdir. Aslında daha çok emzirmeye müsait olmayan ortamlarda emzirme sütyenlerinin önemi ortaya çıkmaktadır. Emzirme sütyeni tavsiye başlıklı yazımız;

2 çeşit emzirme sütyeni bulunmaktadır. Sadece göğüs ucunu açıkta bırakan emzirme sütyenleri ve yarım olarak açılan emzirme sütyenleri. Çocuk doktorları tarafından çocuğun tene temasının önemli olduğu söylenmektedir. Bu sebeple yarım olarak açılan emzirme sütyenleri anneler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Tabii, çocuk emzirmeye müsait olmayan durumlarda sadece göğüs ucunu dışarda bırakan emzirme sütyenlerinin değeri ortaya çıkmaktadır.

Yine bir çok anne tarafından kullanılan emzirme sütyenleri için genel kanı alacağınız sütyenin 1 beden büyük olması gerçeğidir.

Sütyen alırken özellikle alacağınız sütyenin doğru olmaması durumunda göğüslere zarar verebilir, hamileliğin ilk aylarında göğüslerinizde oluşacak değişikleride hesaba katarak emzirme sütyeni almanız önem arz etmektedir.

Hamilelik dönemlerine göre göğüs ölçüleriniz değişebilir;

Hamilelik döneminde göğüslerin ölçüleri birkaç kez değişebilir. Bu nedenle ölçünün belirli aralıklarla kontrol edilerek doğru olduğundan emin olunması gerekir. Uzmanlar meydana gelen bu ölçü değişimlerinden dolayı emzirme sutyenlerinin, doğumdan en az 4 hafta önce alınmasını tavsiye ederler. Emzirmeden önce ve sonra göğüs ölçüleri farklı olacağından bu farkı örtebilmek için, emzirme sutyenleri destek sutyenlerine göre daha büyüktür. Emzirme esnasında sutyenle de uğraşmamak açısından tasarlanan emzirme sutyenleri üstten ve alttan, kopçaları tek elle açılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Emzirme Sütyeni için doğru ölçüyü nasıl bulurum?

Doğru sutyen almak için 2 ölçüyü iyi bilmeniz gerekiyor; göğüs altı ve göğüs çevresi…

Göğüs altı: Göğüs altı çevresinin ölçüsünü, mezura ne sıkı, ne gevşek olacak şekildeyken tutarak alın. Ölçüyü en yakın sutyen ölçüsüne yuvarlayın. Örneğin 76 cm. için 75 cm. ölçüsünü veya 88 cm. için 90 cm. ölçüsünü kullanın.

Göğüs çevresi: Göğüs çevresini en geniş olduğu yerden ölçün. Göğüs altı ile arasındaki farkı bulun. Aşağıdaki değerlere bakarak doğru sutyen ölçünüzü bulun.

  • 14/16 cm: B cup
  • 16/18 cm: C cup
  • 18/20 cm: D cup
  • 20/22 cm: DD cup
  • 22/24 cm: E cup

Hangi marka emzirme sütyeni alacağına karar verememiş annelerimiz için; www.annebebektavsiye.com platformu olarak sizlere Little Dreams Siyah Klasik Emzirme Sütyenini tavsiye ederiz. Bu ürünü incelemek ve satın almak için aşağıdaki butona tıklayınız. 

 

 

Siyah emzirme sütyeni ”Little Dreams Siyah Klasik Emzirme Sütyeni” ürün açıklaması.

 

emzirme-sutyeni

Little Dreams Siyah Klasik Emzirme Sütyeni

  • Bebeğinizi rahat ve sağlıklı bir şekilde emzirmenize yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır.
  • Little Dreams markasına ait emzirme sütyenlerinin ve atletlerinin göğüs çıkış penceresinde dikiş yoktur.
  • Rahat ve kolay açılan klipsleri , çamaşırınızı çıkarmadan bebeğinizi kolay emzirmenizi sağlar.
  • Rahatınız ve sağlığınız için esnek bir yapıya sahip pamuk iplikten üretilmiştir.
  • Çift askılı oldugundan kullanımda sarkma yapmaz.Ürünlerimizin boyasında azo içeren madde kullanılmamaktadır.

Kumaş İçeriği: % 95 Pamuk % 5 Dont lycra
Markanın ait olduğu ülke: Türkiye
Üretim yeri: Türkiye

Yorum Yapın

Gezinme