En Doğru Makarna Hangisi?

makarna lütfen

Biz cevabını bulduk! Makarna Lütfen! Özellikle belirli sebzeleri çocuğuna yedirirken sorun yaşayan annelerin kurtarıcısı Makarna Lütfen!

Makarnayı kim sevmez? Ya içinde kereviz, pırasa, enginar ya da ıspanaklı pişirseydiniz durum aynı mı olurmu? Muhtemelen ağız burun bükülüp yenilmezdi. Makarna Lütfenin yaratıcısı Tuğba Hanım öyle bir dokunuş yapmış ki hem makarna tadını asla kaybetmemiş hemde içindeki sebzeler sebebiyle çok daha besleyici hale gelmiş “makarna” denen büyülü yiyecek.

Girişimcilik öyküsünü sorduğumuzda ise “Makarna, Lütfen!’in hikayesi 2011’de başladı. Aklıma sebze ile makarnayı birleştirmenin düştüğü o ilk günlerde önceliğim aile beslenmesine daha fazla sebze katmaktı. Un yerine daha besleyici olduğu için irmik kullanarak ve farklı sebzeleri çeşitli oranlarda deneyerek bol sebzeli makarnalar yarattım. Sebzelerin tadının makarna içerisinde eriyip gideceği en yüksek oranı tutturdum. Bunlar yetmedi diyabetler de diyet yapanlar da makarnadan uzak kalmasınlar diye Sebzeli Tam Buğday Makarnasını hazırladım. Kim denediyse çok beğendi, mutlaka piyasaya çıkarmam gerektiğini söyledi. Olur mu olmaz mı, becerir miyim beceremez miyim soruları yavaş yavaş o kadar da korkutucu gelmemeye başladı. Cesaretimi toplayıp bir bankanın kadın girişimci kredisine başvurdum ve krediyi alarak 2013 senesinde kendi üretimhanemi açtım. İlk zamanlarda 4 kadın çalışırken 2015 başı itibariyle 8 kadın çalışıyoruz. Makarna çeşidi 40’a yaklaşırken aralarına tam buğday kuskuslar, çeşit çeşit tarhana ve çorbalıklar ve tabi ki envai çeşit organik ürün girdi. Zamanın hızına uyan sağlıklı ve lezzetli ürünlerimizi en hızlı şekilde internetteki “dükkanımızdan” sizlere sunuyoruz.” cevabını aldık.

Makarna, Lütfen!, ailelerimize gönül rahatlığı ile sunacağımız, katkısız, doğal ve sürdürülebilir gıdaların adresi olmaya makarnalardan başladı. Özellikle bebeğiniz yada çocuğunuz için “aman doğalını sağlıklısını yesin” düşüncesinde bir anneyseniz mutlaka www.makarnalutfen.com inceleyip siparişinizi verin! Hepimize şimdiden Afiyet olsun 🙂

Yorum Yapın

Gezinme