Hamile Destek Yastığı Tavsiye

Hamile Destek Yastığı Tavsiye

Hamile anneler bebeğiniz büyüdükçe uyumanız ve dinlenmeniz zorlaşmaktadır. Dinlenmeniz esnasında sizin en yakın dostunuz Hamile destek yastığı olacaktır. Hamile yastığı ile vücudunuzu tamamen destekleyerek rahat bir uyku uyumak ve dinlenmiş uyanmak elinizde.

Özellikle sırtınız başta olmak üzere boyun ve bel’iniz aerodinamik şekli ile destekleyen hamile yastıkları rahat bir uyku uyumanızı sağlar. Hamile yastığı ile boynunuzu yada karnınızı destekleyebilirsiniz. Yada dizlerinizin arasına sıkıştırabilirsiniz. Bu şekilde en ideal kalça ve bacak pozisyonuna kavuşabilirsiniz.

Hamile destek yastıklarının kumaşının pamuk olmasına ve çıkartılabilir olmasına dikkat etmelisiniz, fermuar mekanizması sayesinde kılıfını çamaşır makinesinde yıkamanız önem arz etmektedir.

Hamile yastığı nedir, ne işe yarar?

Hamile yastığı, ilk olarak Avrupa ve Amerika’da kullanılmaya başlanmış ve hamile hanımlar tarafından oldukça beğenilmiş bir üründür. Temel olarak geceleri sağa sola dönüşlerde sırt ve bel ağrısı yaşayan bayanlar bu yastık sayesinde aynı anda vücudun 5 farklı bölgesini destekleyerek uyuduklarında oldukça rahat etmektedirler.

Hamileliğin 4. ayından sonra başlayan şiddetli sırt ağrıları nedeniyle uyurken sağa sola dönüşlerde çok zorlanan hanımların hamile yastığı ile uyumaya başladıktan sonra gece şikayetlerinde büyük oranda azalma görülmektedir. Doktorların bu dönemdeki tavsiyeleri de aynı yöndedir. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki hamileyken en doğru uyku pozisyonu yan dönerek dizlerin arasına, karın altına ve bel bölgesine yastık koyarak uyuma pozisyonudur.

Hamile Destek Yastığı ile ilgili Sık sorulan sorular…

 • Hamile destek yastığının malzemesi nedir?
  • Desteğinizin tam ve istediğiniz şekilde olması için minderimiz özel üretim styrofoam ve pamuk kılıftan oluşmaktadır.
 • Hamile destek yastığı ile sıradan bir minder arasında ne fark var?
  • Hamile Destek Yastığı özel aerodinamik tasarımı ile istediğiniz şekilde vücudunuzun istediğiniz bölgelerini desteklemek için özel olarak tasarlanmıştır. Herhangi bir minder tüm yastığın verdiği desteği vermeniz olası görünmüyor.
 • Hamileliğim sona erdikten sonra minderi nasıl kullanabilirim?
  • Doğum yaptıktan sonra da minderinizi yatış minderi olarak kullanabileceğiniz gibi emzirme minderi olarak da kullanabilirsiniz. Minderiniz kullanılan malzemenin kalitesi sayesinde uzun ömürlüdür.
 • Hamile Destek Yastığımı nasıl temizleyebilirim?
  • Minderinizin kılıfını çıkartarak çamaşır makinenizde 30 derecede yıkayabilirsiniz.

www.annebebektavsiye sitesi olarak sizlere aşağıdaki ürünü öneririz.

Yorum Yapın

Gezinme