İyi ki Doğdun Alfa! Yaş 2…

Seni öğrendiğim akşam dün gibi gözümün önündeyken doğdun da 2 yaşına geldin bile ! Ne kadar hızlı geçiyor zaman! Karnımda olduğun da zaman geçmezken, doğduğundan beri ışık hızıyla geçiyor sanki!

Bu yaşın çok dolu dolu çok değişik geçti bitanem. 1. yaş günü kutlamamızdan hemen önce dişlerin çıkmaya başlamış ama henüz yürümeye başlamamıştın. bu sene yürüdün! hem de ne yürüme! şimdi de tutamıyoruz 2 dk olduğun yerde 🙂 Bu sene kalem tutmaya başladın ve acayip çok seviyorsun boyalarınla kalemlerinle zaman geçirmeyi. Bu sene koca sene doğru düzgün konuşmayıp, doğumgününe sayılı günler kala resmen level üstüne level atladın:) . Bütün sene boyunca kar kış sıcak ayırt etmeksizin sürekli “attaaa” dedin ve hep gezmek istedin. Bu sene çok şükür sadece 1 kere hasta oldun. Bu sene ayakkabı ve terliklerinin sağını solunu ayırt etmeye başladın. Bu sene şarkılar ezberleyip söyledin, ayrıca söylemeyi sevdiğin kelimelerden şarkılar besteledin ( mesela tiptiiiiii diye şarkın var)! Bu sene ayakların 3 numara büyüdü! Bu sene çatal kaşık bıçak kullanmayı iyice çözdün! Bu sene arkadaşların oldu ve çok eğlendin! Bu sene ilk defa atlıkarıncaya bindin ve çok hoşuna gitti! Bu sene ilk defa saçlarına kahkül kestirdim! Bu sene kulaklarını deldirip küpe taktırdım! Bu sene taşındık ve sen bana hiç zorluk çıkarmadın! Bu sene sevgini de kızgınlığını da göstermeyi çok net öğrendin! Bu sene ananenin yazlığında çok eğlendin! Bu sene merdiven inip çıkmayı da öğrendin! Bu sene PEPE ye hayran oldun! Bu sene bezi bıraktın 🙂 Bu sene dans konusunda bir dünya starı olma yolunda çalışmalara başladın 🙂 Bu sene daha az uyudun! Bu sene yaklaşık 6 ayı neredeyse yapışık geçirdik. Bu sene resmen kankam,dostum,yol arkadaşım,yaverim, sağ kolum, kalbim ve vicdanımın sesi oldun. Bu sene her sıkıntımda yüzümü güldürenim oldun. Bu sene “Allahım ne yapacağım!” dediğim her anda umudum oldun. Bu sene kendimi yenilemem için sebebim, yenilediğim de ise yüzündeki gülümseme ile kendimi aydınlatanım oldun! Bu sene “kendinden daha çok birini sevmek” ne demekmiş , çok ama çok iyi öğrettin. Bu sene beraber durduk beraber koştuk! Bu sene bir sürü yeni şey, bir sürü yeni yer keşfettik! Bu sene daha bir sürü mucize yaşadık! Bu sene daha bir çok harika an paylaştık. Ha can sıkıcı şeyler olmadımı? Tabi ki oldu! Ama hepsinin üstesinden elele gelmeyi bildik. Senle güne uyandığım tek bir an yok ki; şükürsüz geçsin…

IMG-20160520-WA0041

Alfam; Sen inancımı, imanımı tazeleyen bir mucizesin! İyi ki doğmuşsun güzel yürekli kızım! İyi ki Allah seni bana emanet etmiş! İyi ki hep beraberiz! İyi ki beraber büyüyoruz! İyi ki keşfedeceğimiz daha 1 milyon şey var! İyi ki tanık olacağımız daha 1 milyon mucize var! İyi ki sevgimi hissediyor, sevgini hissettiriyorsun! İyi ki İyi ki İyi ki beraberiz!

Alfam; Allah sana çok keyifli upuzun bir ömür yazmış olsun! Umarım hep hayallerin için çok yorulmana gerek kalmadan geçsin hayatın! Umarım kimse seni asla kırmasın! Umarım kötülük yamacından geçmesin! Umarım hep çok sev hep çok sevil! Umarım çok huzurlu ol! Umarım beynini ve fikirlerini hep insanlığa yarar sağlayacak şekilde eğit ve kullan! Umarım vicdanını hiç kaybetme! Umarım yaşayacağın üzüntüler hep çok çabuk geçsin! Umarım çok keyifli bir aşk yaşa ve güzel çocuklar doğur aşkla,huzurla ve sevgiyle! Umarım çok başarılı ol!  Umarım şans yıldızın hep parlasın! Umarım huzurlu yaşa hep ve huzur yay etrafındaki insanlara! Umarım Umarım hep çok güldüğün upuzun bir ömrün olsun bitanem!

Seneler geçip sende anne olduğunda burada her sene için bir yazı bulacaksın ve umarım seni nasıl saf bir sevgiyle sevdiğimi bilerek okursun! Umarım her senemiz bir öncekinden çok ama çok daha güzel geçsin! Seni çok seviyorum Güneş kızım Yıldız kızım 🙂

Annen

Yorum Yapın

Gezinme