Kehribar Kolye İşe Yarıyormu?

IMG-20150830-WA0097

En çok gelen sorulardan biri! “Ceyda Hanım iyi diyorsunuz ama bakın gerçekten işe yarıyormu?” Takdir edersiniz gün içerisinde tüm DM lere dönmek imkansız olduğundan buradan tüm fikrimi paylaşmak istedim sizlerle.

Ben Alfa’ya doğduğu zamandan beri kehribar kolye takıyorum. Hep de çok inandım onun büyüme sıkıntılarını hafiflettiğine. Hatırlıyorum Alfa o zaman 7 ya da 8 aylık var. Birgün Alfa’yı yıkadım, oynadık… Çocuğumun salyaları yerlere değiyor. Normalde öyle bir sıkıntımız yok ama! Derken ateşi çıktı! ‘geliyorum’ diyor diş atağı çok belli… Ben nasıl panik nasıl üzgün! Uyutmaya çalışıyorum ama nafile. Alfa sürekli ağlıyor. Derken bir baktım kolyesini takmayı unutmuşum banyodan sonra. Hemen taktım tabii… Yarım saat sonra Alfa mışıl mışıl uyuyordu. Ertesi günde o yerlere deyen salyalardan eser kalmamıştı! O günden sonra kolyesini hiç çıkarmadım. Sanırım kendisi de artık bir organı gibi kanıksadı o kolyeyi. Hiç koparmaya çalışmadı, hiç çekiştirmedi….

Benim şahsi fikrim ve tecrübem kolyenin kesinlikle işe yaradığı yönünde. Hatta sonrasında bende takmaya başladım. Düzenli taktığımda özellikle migren sorunum çok hafifledi. Umarım bu yazı sorularınızın cevabı olmuştur. Sevgilerimizle …

Yorum Yapın

Gezinme