LC Waikiki Seninle Güzel…

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde LC Waikiki ‘ nin üretim merkezine konuk olup sizler için pek çok soru sormuştuk. Özellikle ürettikleri ürünlerde ki ekoloji test standartları ve çocuk güvenliği konusunda TSE delegesi olarak yurt dışı standart oluşturma ve “İnsan Sağlığına Zarar Vermeyen Ürün Tedarik Süreci” yönetmeliği çalışmalarına paydaşlarıyla birlikte katılıyor ve standartlar çerçevesinde üretim yapmayı önemsiyor olduklarını gördük.

Yurt dışında da Türkiye adına çalışmalarını devam ettiren LC Waikiki, bu proje ile birlikte Türkiye’de ürün güvenliğine dikkat çeken ilk marka. Aynı zamanda, “Ekolojik Ürün El Kitabı” yayınlayan ilk Türk markası da olan LC Waikiki, Türkiye, Çin ve Bangladeş olmak üzere üç tam kapasiteli laboratuvarda araştırmalarını sürdürüyor. LC Waikiki, bu laboratuvarlarda günde ortalama 1.500 adet ekolojik test yapıyor. LC Waikiki tedarikçilerini, “Ekolojik Ürün Tedariki” konusunda ve ürünlerinde insan sağlığına zarar verebilecek kimyasalların kullanılmaması ile ilgili bilinçlendiriyor; uygulamayı yaygınlaştırmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

“İnsan Sağlığına Zarar Vermeyen Ürün Tedarik Süreci” ne demek diye soracak olursanız; ürünlerindeki “kalite” değerini çocuk grubunda “güvenlik” temasıyla zenginleştiren LC Waikiki, bu alanda da kordon, büzgü ipi ve aksesuarlardan kaynaklanan kazalar sonucu doğabilecek her türlü riskin en aza indirilmesi için çalışıyor. LC Waikiki çocuk koleksiyonlarında, 1 yaşa kadar olan ürünlerde, kopmaya dayanıklı materyaller tercih edilirken, doğal elyaf kullanımına da özen gösteriliyor. Ürünlerde uzun tüylü kumaşlar, yapıştırma boncuk gibi yutulma riski olan malzemelere yer verilmiyor.  LC Waikiki, 14 yaşına kadar olan tüm çocuk ürünlerini (EN 14682 European Standard) “Çocuk Ürünleri Güvenliği” ve (BS 7907:2007– British Standart) “Çocuk Ürünlerinde Mekanik Güvenlik” standartlarına uygun olarak tasarlayıp, üretiyor.

 

LC Waikiki’den Yeni Doğan Bebekler İçin Organik Pamuklu Koleksiyon

LC Waikiki, annelerin ihtiyaçları doğrultusunda yeni doğan bebek koleksiyonunda organik pamuktan üretilen kapsül bir koleksiyon da hazırladı. LC Waikiki’nin yeni doğan ürün grubunda annelerin hassasiyetini göz önünde bulundurarak, organik pamuktan hem kız hem de erkek bebekler için oluşturduğu bu kapsül koleksiyonu mevcut. Hem kız hem de erkek bebekler için tamamı natürel renkler ve organik pamuk ipliğinin doğal renginden ilham alınarak hazırlanan uniseks grubunda, çıtçıtlı body, zıbın, patikli tulum, şapka ve ayıcık figürlüleri ile süslenen tasarımlar yer alıyor. Ayrıca kız ve erkek bebekler için soft pembe ve soft mavi renklerde harika bir koleksiyon kullanıcılarının beğenisine sunulmuş.

LC Waikiki Hakkında

LC Waikiki, 1988 yılında Fransa’da çıktığı marka yolculuğuna, 1997 yılından bu yana LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş. çatısı altında Türk markası olarak devam ediyor. “İyi Giyinmek Herkesin Hakkı” felsefesi ile bugün Türkiye’de 77 şehirde 456, yurt dışında 154 şehirde 320 mağazası bulunan LC Waikiki tüm dünyada 776 mağazası ile müşterilerine uygun fiyata kaliteli ürünler sunarak ulaşılabilir modanın keyfini yaşatıyor.

Yurt dışındaki ilk mağazasını 2009 yılında Romanya’da açan LC Waikiki 2017 yılının ilk çeyreğinde ise, 36 ülkede, 31’i Kazakistan’da olmak üzere 776 mağaza sayısına ulaştı.

Tüm dünyada 35.000 çalışanıyla yurt içinde ve yurt dışında haftada 13,5 milyon ziyaretçisini mağazalarında ağırlayan LC Waikiki, 2023 yılı itibarıyla 1500 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

Merkez ofisi Türkiye’de bulunan LC Waikiki, Arnavutluk, Azerbaycan, BAE, Belarus, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Ermenistan, Endonezya, Fas, Gürcistan, Irak, İran, KKTC, Katar, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kosova, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Polonya, Romanya, Suudi Arabistan, Rusya, Sırbistan, Moldova, Umman, Ürdün, Ukrayna, Tacikistan, Tunus, Katar, Bahreyn’de müşterilerine hizmet veriyor.

 

Yorum Yapın

Gezinme