Panço Büyüklere Yok Diyor!

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Panço’nun ticari hayatı 1978 yılında, toptan satış ile Eminönü Sultanhamam’da başlamış.Ticari hayatına başladığı ilk andan itibaren güçlü bir başarı ivmesi yakalamış ve bu başarıyı da 1984 yılında markalaşma sürecine ilk adımını atıp, Şişli’de ilk mağazasını açarak taçlandırmıştır. 37 yıldır, kendi sektöründe “Lider Çocuk Markası” olma özelliğini benimsemiş ve bu benimsediği vizyona layık bir marka olmak için de, “Hem Kaliteli hem de Sağlıklı Üretim” misyonunu özümseyerek çalışmalarına durmaksızın devam etmiştir.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Geçtiğimiz günlerde lansmanına katıldığımız Panço “Büyüklere Yok!” mottosuyla birbirinden güzel tasarımlarını ve bebek çocuk sağlığı için gösterdikleri özeni bizlerle paylaştı. Bebek cildi yetişkinlere oranla 5 kat daha geçirgen yapıya sahiptir. Bu nedenle bebek cildi ile temas halinde olan kumaşlar bebeğe zarar verici nitelikte olmamalıdır ve belirli kalite standartlarını sağlamalıdır. Panço olarak Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın 29236 nolu tebliğinde bulunan kriterlere uygun üretim gerçekleştirdiklerini belirten firma üretilen her bir ürün gerekli test aşamalarında geçerek Ekoteks sertifikası aldığını da özellikle ekledi. Ekoteks sertifikası demek uluslararası güvenilirliği temsil eden ekolojik kalite markası demektir. Panço koleksiyon oluşum sürecinin en önemli aşaması olan ARGE süreci ( yurtdışı ziyaretleri, materyal deneme çalışmaları) yaklaşık 3 ay gibi bir süreci kapsıyor. Çalışma süreçlerinin en çok zaman alan kısmı ise bütün materyallerin test aşamasından geçip doğru materyal ile doğru tasarımın buluşması. Bu süreç sonucunda toplamda 850 model renkleriyle birlikte 2550 adet ürün biz kullanıcıların beğenisine sunuluyor .

Markanın Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Semih Levi’ye “Büyüklere Yok!” mottosunu sorduğumuzda ise;                                                                                                “Çocukların renkli dünyası, sınırsız hayal güçleri var. Hepsi birbirinden farklı, hepsi birbirinden yaratıcı.Onların dünyasında büyüklerin sınırlamaları, kuralları yok.Eğlenmek var, mantık yok. Kısaca, onların dünyasında büyük olmaya yer yok!İşte bu yüzden, 1978’den beri sadece çocuklar için üretiyor, ne yapıyorsak en iyisini onlar için yapıyoruz.Onlarla aynı hayal gücünü paylaşıp, aynı dünyada, çocuklarla bir arada yaşıyoruz! Ve diyoruz ki… BÜYÜKLERE YOK!” cevabını aldık 🙂

Panço keyifli çalışmalarına devam ederken hem biz anneleri hemde çocuklarımızı düşünmeye ve onlar için keyifli şeyler üretmeye devam ediyor.

Sevgilerimle…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Panço 2016 ilkbahar/yaz koleksiyonu hakkında

 

Panço’nun yıldızları 2016 İlkbahar/Yaz sezonunda da en eğlenceli renklerin ve desenlerin yarattığı şıklık ile göz dolduruyor.

 

  • Çocuk giyimi denince Türkiye’de akla gelen ilk markalardan biri olan Panço yeni sezonda da oldukça iddialı.

 

  • Panço’nun 2016 İlbahar/Yaz koleksiyonu yaza duyulan özlemi hem kullanılan desenler hem de renkler ile gideriyor!

 

  • Panço’nun yeni sezon koleksiyonunda T-shirtler 19,50 TL elbiseler 37,95 TL, etekler 36,95 TL, gömlekler 34,99 TL, pantolonlar 55,95 TL, şortlar ise 28,99 TL ‘den başlayan fiyatlar ile satışa sunuldu.

 

 

Türkiye’de çocuk giyim denilince, akla gelen ilk markalardan birisi olan Panço, yeni sezon koleksiyonunda miniklerin en renkli hallerinden, yaz mevsiminin enerjisinden ve yazın en sevilen simgelerinden ilham aldı. Panço ilkbahar ve yaz aylarının heyecan veren tüm yansımalarını, enerjisini, o sıcak renkli temasını tüm koleksiyonuna yansıtıyor. Panço’nun yeni sezon koleksiyonu yine büyükleri kıskandırarak, “Büyüklere Yok!” demeye ve kendi yıldızlarını mutlu etmeye devam ediyor.

 

Panço’nun yeni sezon koleksiyonu ile çocuklar her yerde çocuk ve her yerde şık olmaya devam ediyor…

Panço’nun kızlar koleksiyonunda detaylarda; taşlar, danteller, ponponlar kullanılırken, yazın simgeleri ve vazgeçilmezleri olan; çiçek, kelebek, karpuz, dondurma ve cupcake gibi desenlerin de verdiği ilham tüm koleksiyona yansıtılmış ve sezonun yıldızı olmaya aday!

 

Erkekler için ise yazın heyecanı, birbirinden canlı ve keyifli renkler ile surf tahtalarıyla, dalgalarla, Hawai desenler ve palmiye ağaçlarıyla, miniklerin en güzel hikayelerini oluşturmaları için sunuldu.

 

 

 

Çocukların çocukluğunu doyasıya yaşamalarını ve bu enerjiyi şıklıkları ile de yansıtmalarını isteyen Panço, 2016 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda da bu mottosundan asla vazgeçmiyor.

 

 

 

Panço’da Önemli İşbirliği

 

Panço Çocuk Giyim A.Ş. olarak sektördeki sorumluluğumuzun farkındayız ve ilk günden bu yana olduğu gibi “Kaliteli ve Sağlıklı” üretimimizden ödün vermeden ve hatta bunu destekleyecek tüm gereklilikleri yerine getirme sorumluluğuyla çalışmalarımıza devam ediyoruz.

 

Ekoteks ile yapılan projemiz ile birlikte, satışa sunulan tüm ürünlerimiz gerekli test aşamalarından geçiyor ve ilgili sertifikayı aldıktan sonra mağazalarımızda yerlerini alıyorlar.

 

Ekoteks Kimdir ?

1998 yılında İHKİB (İstanbul Hazır Giyim Konfeksiyon ve İhracatçılar Birliği)’nin yatırımıyla kurulan Ekoteks Laboratuvar ve Gözetim Hizmetleri A.Ş., alanında deneyimli ve dinamik kadrosuyla, oyuncak ürünleri de dahil olmak üzere geniş tüketici ürünleri yelpazesini hassasiyetle test etmekle birlikte, dünya çapında 3.000’in üzerinde uluslararası ve lokal kuruluşlara hizmet vermektedir.

 

Deneyim ve uzmanlığın ön plana çıktığı bu noktada, Ekoteks ürün güvenliği testleri, ilgili regülasyon ve tebliğler kapsamında yasaklı veya kullanımı kısıtlandırılmış kimyasal maddelerin analizleri ve ürün kalitesini tespit etmek amacıyla talep edilen tüm performans testlerinde, sektörde lider test kuruluşu olarak hizmet vermektedir.

 

Ekonomi Bakanlığı ve İthalat Genel Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu “Bazı Tekstil ve Konfeksiyon Ürünlerinin Denetimine İlişkin 2014/15 sayılı Tebliğ gereği” Türkiye’ye ithal edilen ürünlerde Azo boyarmadde denetimi yapılmaktadır. Söz konusu bu denetim ve gözetimlerde Ekoteks uygulayıcı olarak görevlendirilmiştir.

 

Ekoteks Laboratuvarın Amacı Nedir ?

*İnsan sağlığı ve çevreye zararlı olabilecek tüm ürün ve kimyasalları kontrol altında tutmak ve tekstil kalitesinin yükseltilmesinde aktif rol almak, yasaklı maddelerin test ve analizleri, sonuçların yorumlanmasında sektöre destek vermek.

* Tekstil ürünlerinin kalitesini istenen seviyeye yükseltmek için en doğru test ve denetim servislerini sunmak.

* Kalite politikaları çerçevesinde, doğru testi uluslararası gerekliliklere uygun olarak yapmak ve müşteriye güvenilir bir şekilde ulaştırmaktır.

 

 

Yorum Yapın

Gezinme