SAĞLIKLI, ANATOMİK ÇOCUK AYAKKABILARI İÇİN SUPERFİT!

 

superfit1

Superfit özellikle sağlıklı ve anatomik çocuk ayakkabısında Türkiye’nin idaalı markalarından biri. Sevgili @mavibebeğim ‘in davetiyle katıldığımız Superfit lansmanında Markayı Türkiye’ ye getiren firma sahibi Nadire Çetin’ den bilgi aldık ;

“Kendi çocuklarımızı büyüttüğümüz dönemde Türkiye’ de “çocuk ayakkabısı “konusunda bir sıkıntı olduğunu hep hissettim. Almanya ve Avusturya ile olan iş ilişkilerimiz sebebiyle seyahatlerimden sık sık kendi çocuklarıma ayakkabı alıp getirdim. Superfit’ le ilk tanışmamız da bu şekilde oldu. Sonrasında kısmet oldu ve bir ortaklık kurduk. Bu güçlü markayı Türkiye’ ye getirdik.” şeklinde yolculuğunu bize anlatan Nadire Hanım özellikle çocuk ayak sağlığı ile ilgili firmasının çeşitli çalışmalar yaptığını ve düzenli olarak çalışanlarının bilgilendirilip eğitildiğinden bahsetti.

Özellikle Türkiye’ de ki ortopedik ayakkabı furyasını sorduğumuzda  ise “Öncelikle bilinmesi gereken çok önemli bir konu var; bunu yalnızca Avrupalı Markamız değil, Amerikan Ayak sağlığı vakfı da özellikle vurguluyor, “ortopedik ayakkabı yoktur”. Ama sağlıklı, konforlu, şık ve en önemlisi anatomik ayakkabı vardır. Ve biz Superfit olarak bu özelliklere sahip ayakkabılar üretiyoruz…” açıklamasını aldık.

Superfit doktorlar ve ortopedistler tarafından Almanya, İsviçre ve Avusturya’ da tavsiye edilen bir markadır. Avrupa’da yapılan bir araştırmada Superfit doktor ve ortopedistlerden % 98 le en yüksek notu almış bir marka.

Çocuk ayak sağlığı açısından ilk 5-6 yıl çok önemli dönemlerdir. Yeni doğan bebeklerin  % 98 i sağlıklı ayaklarla doğuyor. Bu oran yetişkinlerde % 38 e düşüyor. Yanlış ayakkabı seçimlerimizle, özellikle çocuklukta, ayaklarımıza zarar veriyoruz. Süperfit ayakkabılar sağlıklı bir ayakkabının sahip olması gereken tüm özelliklerle donanmış ürünler. Bir çocuk ayakkabısının önü yuvarlak ve geniş olmalıdır. Parmak ucu ile ayakkabı burnu arasında 1 cm mesafe bulunmalıdır. Parmakların sıkışmaması rahat olması çok önemlidir. Aksi takdirde parmaklar sıkıştıkça ayak kavisi çöker ve çözümü zor taban problemleri başlar. Superfit ayakkabıları topuk yastığı ile topuğu korur, yan koruyucular ile eklemleri korur. Poliüretan taban sistemi ile kayma riskini azaltır.

Çocukların en hareketli olduğu okul öncesi dönemde, ayaklar hala gelişimini tamamlamamıştır ve hassastır. En ufak bir zorlanmadan bile etkilenebilirler. Ön kısmı geniş, topuk ve bilek kısmı sıkı ve destekleyici ürünler tercih edilmelidir. Hareketli ayakları terletmeyecek, iç dış yumuşacık deriden ürünler okul öncesi çocuklarımız için idealdir.

Superfit ayakkabılarda sağlıklı, rahat ve konforlu olmak birincil özellik. Ama bunun yanında günün moda trendlerini de yakından takip ediyor. Tasarımcılar ara ara çocuk yuvalarına gidip, çocuklarla hayallerinde ki ayakkabıların formlarını belirliyorlar ki özellikle yaz kreasyonunu incelediğimizde çocukların bayılacağı modeller olduğunu gördük.

Yine Superfit’ i özel kılan bir özelliği de WMS dediğimiz, genişlik ölçü sistemi. Çocuk ayakkabılarında yalnızca ayağın uzunluğu ile ilgili ayak numarası değil, genişlik ölçüsü de kullanılmaktadır. Superfit ayakkabıları geniş-orta-dar diye üç ayrı genişlik kalıbıyla üretilmektedir. Özellikle toplu ayaklı çocuklar için az rastlanan çok önemli bir konfordur. Zira ben özellikle Alfa ilk adımlarını attığı dönemde ayağına olan ayakkabı bulamamış bir anne olarak bu konuda çok mutlu olduğumu belirtmek isterim.

superfit3

Superfit‘ in çok güçlü olduğu bir alanda Gore-Tex Teknolojisi ile üretilen bot ve ayakkabılarıdır. Gore-tex santimetre karesinde 1,4 milyar adet gözenek içeren çok ince bir kumaştır. Bu delikler o kadar ufaktır ki, sıvı haldeki su zerreciğini geçirmez. Fakat içerde bulunan nemi buhar molekülü olarak dışarı atabilir. Gore-tex malzemenin çalışma mantığı işte bu kadar basittir. Suyu, karı ve rüzgarı dışarda tutarken, içerde biriken su buharını dış ortama atarlar. Ayaklar böylece daha kuru, daha sıcak ve daha konforlu kalır. Kış sezonunda bizimde kurtarıcımız olan Gore-tex botlar kesinlikle tavsiyemizdir!

Ev ve yuva ayakkabıları grubunu sorduğumuzda ise;” Ayak sağlığı açısından çok önemsediğimiz yuva ayakkabılarımızda özel üretilmiş, havalandırma kanallı tabanlarla ayakların nemlenmesi engelleniyor.” şeklinde Nadire Hanımdan bilgi alıyoruz. Çok hafif, esnek, konforlu ve çok zengin çeşide sahip olduğunu gözlemlediğim Superfit ayakkabılarını ev ve yuvalarda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 

Yorum Yapın

Gezinme