Yamuna Korse Mucizesi!

 

Yolum bundan yaklaşık 2 ay önce Yamuna Korse ile tanışıp sizleri bol bol bilgiendirdim İnstagram sayfamızdan. Burada da özellikle anlatmak istedim süreci sizlere…

20170314_201823

Bildiğiniz üzere özellikle Alfa doğduğundan beri kilolarla başım dertte. Sürekli bir rejim hali sürekli bir kilo verememe moral bozukluğu… Artık nasıl bunaldım sıkıldım size anlatamam. Ben nefsine malik bir kadınımdır aslında. Ancak bu sefer yaptığım rejimlerde o kadar uzun duraklama dönemleri yaşıyorum ki ister istemez bir zaman sonra yemeğe başlayıp bütün verdiğim kiloları alıp tekrar en başa dönüyordum. Bu dönüşlerde insanı gerçekten çok yıpratıyor ne yazık ki… Eylül Ayı gibi yine bir gün Allah’ım ne kadar kilo aldım feryatlarım arasında yeminler ettim bozmamak üzere rejime başlıyorum diye. Başladım da … Yılbaşına kadar güzel bir kilo verimim de oldu hatta. Ancakkkk Ocak ayında 100 gram bile oynamadı sürekli dikkat edip bir kez  bile rejimimi bozmamama rağmen… Bir yandan da yoksa sarkıyor muyum yahu serzenişlerim de yok değil. Özellikle doğumdan sonra kilo verseniz de o lanet göbek gitmek bilmiyor malum. Tam o sırada Yamuna Korse ile karşılaştım işte. Özellikle spora başlama öncesinde genel şekillendirme için destek alabilir miyim diye düşündüm.

PhotoGrid_1489511658126

Yamuna Korse‘ yi ilk araştırmaya başladığımda kafamdaki ilk soru acaba gün içerisinde rahatsız olurmuyum? sorusuydu. Zira gün içerisinde 6-8 saat takmak gerektiğinden normal korseler gibi rahatsız edici olabileceğini düşünmüştüm. Birde Yamuna waist training korselerin içerisinde dik durmanızı ve pos-türünüzü düzeltmenizi sağlayan 9 çelik balen bulunduğunu öğrenince eyvah dedim. Daha sonra düşününce özellikle fıtık sebebiyle benim gibi dik durmakta zorlanan biri içinde faydalı olabilir diye düşündüm ve hemen siparişimi verdim.

Korse elime ilk ulaştığında dikkatimi çeken dokusunun yumuşaklığı oldu. Ancak asla sıkıntı yada rahatsızlık hissetmedim ilk günden itibaren. Gelen korsenin ufaklığı sebebiyle “nasıl takacağım ben bunu” diye düşünsem de azimle hemen denedim. Öğrenip alışana kadar takıp çıkarmak biraz zorlasa da azmin elinden hiç bir şey kurtulmuyor gerçekten 🙂 ilk kullanımdan itibaren gözle görülür bir toparlanma hissettiğim çok aşikardı. Vücudu ciddi ölçüde toparlayıp sardığı için çok fazla yeme ihtiyacı hissettirmiyor aynı zamanda. Zaten rejim halindeyim uzun süredir ancak kilo vermem ciddi ölçüde durdu ne yazık ki bir çok etkenden dolayı. Yamuna Korse sayesinde ciddi motivasyon sağladım . Rejim yaparken devamlılık sağlamak ve motivasyonu kaybetmemek ne kadar önemli eminim biliyorsunuz sizlerde . İşte tam motivasyonumu kaybettiğim bir anda Yamuna Korse karşıma çıktığı için şanslıyım ben. Yamuna Korse’ yi kullanmaya başladığım günden itibaren bugüne kadar toplamda 14 cm üst belde incelme oldu. Özellikle rejimimi bir kez bile bozmadım ama onu belirtmem gerekiyor. Bugün bir ufak beden korsem geldi 🙂 Ben nasıl mutluyum anlatamam tabiki. Kıyafetlerimde ki farktan bahsetmeme gerek yok sanırım. Zira uzun zamandır ilk defa yazlıkları çıkarırken ağlamayacağım  sanırım 🙂

IMG-20170412-WA0006

Yamuna Korse ile ilgili maceram devam ediyor olacak. Sizde beni İnstagram adresimde ki İnstastory kısmından takip etmeye devam edin.

 

Sevgilerimle…

 

Yorum Yapın

Gezinme